Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 14:16
 
Gürcistan sınır kapısı açıldı İlk otobüs geliyor
Türkiye'de çalışmak için taşınıyorlar, 101 Gürcistan vatandaşı izin aldı
Dünya Haberi


Acara Sağlık Bakanlığı'na göre 9 Ağustos itibariyle ilgili programa kayıt yaptıran 101 kişi Türkiye Cumhuriyeti'ne taşınmak için rıza aldı veya olumlu yanıt aldı. Bakanlığa göre, bugün çok sayıda Gürcü vatandaşı Türkiye'ye taşınmış durumda.

Acara İş ve İşçi Bulma Kurumu, başvuruda belirtilen telefon numaralarından Gürcistan'dan Türkiye Cumhuriyeti'ne giriş izni alanlara kısa mesajlar göndermiştir. Bakanlık, kayıt yaptıran başvuru sahibine en kısa sürede, en geç yedi gün içinde cevap verilecektir ”dedi.

Acara İş ve İşçi Bulma Kurumu Başkanı Temur Kakhidze'ye göre, çalışma grubunun rızası, yani olumlu bir cevap, bu vatandaşın bu olumlu cevap durumunda illa ki sınırı geçeceği anlamına gelmiyor.

 

Temur Kakhidze'ye göre 9 Ağustos itibariyle 360 ​​vatandaş ilgili programa kayıt yaptırdı. 101 kişi olumlu yanıt alırken, geri kalanına belge doğrulama konusunda kısa metin mesajları gönderildi: "Türkiye'den bir davetiye yerine başka bir belge veya özgeçmişlerini yükleyen kişilere de belge doğrulama ile ilgili bir mesaj gönderdik."

Acara Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Nino Nizharadze şöyle açıklıyor: Ve hedeflerine geldiler. "

Türkiye'den dönen bir Gürcü vatandaşı 14 günlük zorunlu karantinaya alınacak. Temur Kakhidze'ye göre bu vatandaşların karantina masraflarını devlet karşılayacak.

Kaynak: (batumelebi) - Batum Haber Ajansı Editör: Maria Guguvaşvouli
 
Etiketler: Gürcistan, sınır, kapısı, açıldı, İlk, otobüs, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Haber Yazılımı